Yün Halı Yıkama

Evlerde en yaygın olarak kullanılan maddi ve manevi değeri olan yün halılar için profesyonel yün halı yıkama hizmeti almak önemlidir. Halı yıkama bilgisi olan bir kişi yün halıların sıcak su ile temas etmemesi gerektiğini bilir. Bu halı cinsi için sıcak su kullanılırsa yün halı çeker ve kullanılmaz bir hal alır. Halı yıkama işleminde doğal halı şampuanı kullanılarak soğuk suyla yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yün Halı Yıkama İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yün halı işleminde kullanılacak olan şampuanın sentetik yün temizliği için uygun olup olmadığı halı yıkama işlemi yapacak arkadaş tarafından bilinmesi gerekir. Yanlış bir ürün kullanımı yapılırsa yün halı yanabilir ve telafisi olmaz.

Kullanılan ürünün parlatıcı, ağartıcı içermesi halının renklerinde değişimler olmasına neden olabilir. Yün halınız o canlı renk görünürlüğünü kaybedebilir.

Halı yıkama işleminin ardından diğer halılara göre kuruması biraz daha fazla zaman alan bu halının tamamen kurutulması gerekir. Hafif nemli bırakılırsa halı kötü koku yayar ve kullanım ömrü azalır.

Açık havada bu halıyı kurutarak güneş ışınlarına maruz bırakırsanız halınızın o canlı renkleri yok olabilir. Halılar aslında bilinmese de narin parçalardır. Evimizde yerlere serildiğinde evlere farklı bir görünüm hava katan halılar aslında çok bilinmese de ortamdaki tozu, kiri dokularının içerisine hapseder. Sürekli olarak temas halinde olduğumuz halılarımızla ayaklarımız, çocuklarımız varsa bütün olarak temas halindeyiz. İçerisinde toz ve kir hapseden halılar uzun süreli yıkanmaz ise içerisinde bakteri oluşumuna neden olur ve sağlığı olumsuz olarak etkileyebilir.

Evde yıkama işlemi yapmanızı önermiyoruz. Yün halılar kurutulmadığı zaman liflerinde içten çürüme oluşabilir ve zamanlar yırtılmaya yol açabilir. Sağlık açısından da olumsuz etki bırakmaya neden olur.

Yün halı yıkama işlemi için uygun bir firma bularak hizmet alabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz firmayı iyice araştırıp içinize sinmesinde fayda var. Günümüzde sağlıksız bir şekilde halı yıkama işlemi yapan merdiven altı yerler de olabilmektedir. Firma hakkında yorumlara göz atarak daha kolay karar verebilirsiniz. Karar verdiğiniz anda bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak randevu oluşturabilir ve hizmet alabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA