Çoğunlukla karşılaştığımız Leke çıkarma sorusuna ayrıntılı olarak sizden gelen sorular arasında ayrıntılı olarak yanıtlamaya çalıştık. Leke çıkarma garantisi verip vermediğimizi neredeyse çoğu müşterimiz sormaktadır.

Leke çıkarma işlemi halıdan halıya, lekeden lekeye göre değişiklik göstermektedir. Halıların dokusuna işlemiş ve nüfuz etmiş olan lekelerin çıkma oranı daha düşük bir ihtimaldir. Yeni oluşmuş lekeler halı yıkama esnasında kolayca kendiliğinden çıkmaktadır.

Tam otomatik yıkama makinesinde yıkama öncesinde halı havuzunda bekletilen halılardaki kirler yumuşar ve yıkama esnasında hem kirler, hem de lekeler fırçalar ve ilaç yardımıyla kolayca halıdan ayrışır.

Leke çıkarma işleminde %95 başarı elde ediyor olsak da leke çıkarma garantisi vermediğimizi üzülerek belirtmek isterim. Leke çıkarma ilaçları içerisinde farklı karışımlar barındırdığı için bizler çoğunlukla kullanmayı tercih etmiyoruz. Müşteriye sorulduktan sonra bazen leke çıkarma ilacı kullanarak halılara müdahale ediyoruz.

Halı cinslerine göre bazı halılara leke çıkarma ilacıyla müdahale etmek imkansızdır. Yanlış bir işlemde lekeyi çıkaracağım diye halıyı yakmak mümkün. Akrilik cinsi iplikler farklı bir ilaç kullanımı sonrasında çok kolay etkilenen bir türdür. Beyaz halılarda leke çıkarma işlemi renkli halılara göre daha kolaydır. Daha çok mutfak halılarında sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur diyebiliriz. Yağ lekesi çıkarma en zorlu işlemlerden bir tanesidir diyebiliriz. Hatta imkansız gibi bir durum.

Yağ lekesi çıkarma işlemi normal lekelere göre kat kat daha zordur. Tekrardan belirttiğimiz gibi bazı lekeler kolayca çıkarken, bazı inatçı lekeler maalesef halılardan çıkmamaktadır. Örnek verecek olursak almış olduğumuz bir yorumda müşterimiz daha önce defalarca halı yıkama firmalarına halısını yıkatmasına rağmen halısındaki lekeler çıkmazken, bizim yıkadığımız aynı halılarda yer alan lekeler doğal yıkama esnasında çıkmış halı ilk günkü haline dönmüştür.

%100 Hijyenik temizlik hizmeti verirken sağlık açısından doğal ürünleri kullanmayı, ucuz ürünlere kaçarak sizlerin sağlığını riske atmaya karşıyız. Pahalı olsun ama insanların sağlığı olumsuz etkilenmesin düşüncesindeyiz. Diğer vermiş olduğumuz temizlik hizmetlerinde de titizlik içerisinde işlem uygulamaktayız.

Halının dokusuna ve yapısına göre, lekenin yerleşimine göre leke çıkarma işlemi başarılı veya başarısız sonuç vermektedir. Yeni oluşan lekeler, dokuya tamamen yerleşmemiş lekeler daha kolay bir şekilde çıkabilmektedir.

Halıdan Leke Çıkarma Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir