Halı Nasıl Yıkanır?, Halı neyle yıkanır? Halı yıkama hizmetinin püf noktaları nelerdir? sorularını ayrıntılı olarak açıklayacağız. Öncelikle halı yıkama işleminde yıkama aşamalarının doğru olması gerektiği, halılar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olunması hususlarında devamlı olarak bahsetmekteyiz. Profesyonel halı yıkama hizmeti için sıralı çalışma, bunun yanında kullanılan temizlik ürünleri çok önemlidir.

Halı Nasıl Yıkanır? Evde Halı Yıkama Yapılabilir mi?

Evde halı yıkama işlemi aslında mümkün. Bizler İstanbul Öykü halı yıkama fabrikası olarak evlerde yaptığımız yıkama işlemine yerinde halı yıkama hizmeti demekteyiz. Yerinde halı yıkama işlemi yaparken;

  • Halıya uygulayacağımız köpük solüsyonunu ne sıcak, ne de soğuk olacak şekilde, ılık su içerisine karıştırıyor ve sonrasında halıya uyguluyoruz.
  • Hazırlanan karışımı bizler otomatik makineyle müdahale ederek halıyı temizlemekteyiz. Sizler yerinde yıkama makinesine sahip değilseniz, dokulara zarar vermemek için yumuşak uçlu bir fırçayla halıya müdahale edebilirsiniz. Köpüklü karışım tamamen halıya karıştığında halıdaki kir çözülmeye başlayacak ve dokudan ayrışacaktır.
  • Biz halı dokusundan ayrışan kirli suyu güçlü vakum makinelerimiz yardımıyla çekerek tamamen halıdan almış oluyoruz. Eğer güçlü bir vakum makinesine sahip değilseniz, halıda kalan kirler halıda sararma yapacaktır. Fabrikaya verdiğiniz halılar da tarafınıza sarılıklar olduğu bir şekilde teslim edilirse, anlayınız ki o halıdaki ilaçlı su tamamen çekilmemiştir ve bir kısmı halıda kalmıştır.

Evde halı yıkama işlemi gerekli araçlar olmadan yapıldığında eziyet olabiliyor. Profesyonel bir halı yıkama şirketinden hizmet alarak da uygun fiyatlar ödeyerek bu hizmeti kolaylıkla alabilirsiniz.

Halı Yıkama Püf Noktaları;

Halı yıkama hizmeti verilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Başarılı bir temizlik ve maksimum seviyede müşteri memnuniyetini sağlamak adına belirli kurallara dikkat edilmelidir.

  • Halı temizliği yapacak kişinin öncelikle halının cinsini ayırt edebilecek ve hangi ürün kullanılması gerektiğini bilecek kadar bilgiye sahip olması gerekmektedir. Özel cins halılara uygulanacak yanlış bir işlem sonrasında halı dokusu zarar görebilir, halı renk olarak canlılığını kaybedebilir, halı tüyleri yumuşak durumdayken sertleşmiş bir hal alabilir ve son olarak halınız yanarak farklı bir renk alabilir.
  • Halı yıkama işleminde otomatik makinenin fırça ayarları iyi yapılmalı ve baskı çok sert olmamalıdır. Güzel ayar yapılmadığı durumlarda baskı çok sert olacağı için halınızın dokuları maalesef zarar görecektir.
  • Sıkma aşamasında ise sıkma makinesine halı doğru yönde yerleştirilmeli ve kapak güzelce kapatılmalıdır. Aksi durumlarda halı yırtılarak kullanılmaz bir hale gelebilir.
  • Kurutma aşamasında ise dikkat edilmesi gereken iki husus vardır. Askılıklarda bakım düzenli olarak yapıldığı takdirde bir sorun olmasa da, bakım olmadığı durumlarda demir askılık kullanılıyorsa, halıda pas olma durumu yaşanabilir. İkinci husus olarak makine ayarlarının doğru şekilde ayarlanmış olmasıdır.
  • Paketleme işlemi esnasında halıyı poşetledikten sonra halı hava alamayacak bir durumda kapatılırsa, öncelikli olarak halıda kötü bir kalıcı koku oluşur. Poşette kapalı bir şekilde bekletilmeye devam ederse, poşet içerisi nem oluşturacağı için halı çürüyebilir veya küf oluşumu gerçekleşebilir.

Üst tarafta belirtmiş olduğumuz hususlarla maalesef günümüzde bile bir çok tüketici karşı karşıya gelebiliyor. Aşama aşama ilerlemek, halı yıkama konusunda bilgi sahibi olmak, müşterilere güler yüzle yaklaşmak hem müşteri memnuniyeti yüksek seviyede tutacağı gibi, sorunlarla karşı karşıya kalmamanızı sağlar.

Halı Neyle Yıkanır?

Halı normal şartlarda, sağlık için de olumsuz etki yaratmayan bitkisel halı şampuanları yardımıyla yıkanır. Fakat organik olarak satılan bu ürünlerin maliyeti yüksek olduğu için ucuz kimyasal ürün kullanımı tercih edilmektedir. Bizler kimyasal temizlik ürünü kullanmaya karşıyız. Sizler de hoşunuza giden bir markanın bitkisel halı şampuanını kullanarak evde temizlik işlemi uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Anti-bakteriyel ürünler, alerjiye karşı kullanılan özel ürünler de bulunmaktadır. Seçim tamamen size kalmaktadır.

Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

İstanbul Öykü Halı Yıkama Fabrikasında, halı yıkama işlemleri son teknolojik araçlar yardımıyla, bitkisel ürünler kullanırak yapılmaktadır. Halılar hakkında maksimum seviyede bilgi sahibi olduğumuz için hangi halı için, hangi yıkama modeli uygulanır bilmekteyiz. Halılarınızı sağlığınıza uygun bir şekilde yıkıyor, kurutuyor, kapınıza kadar getirerek teslim ediyoruz. Profesyonel halı yıkama hizmeti almak için bizleri arayabilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

Halı Yıkama Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir