Halı Yıkama Bilgilendirme

Halı yıkama bilgilendirme

Öykü halı yıkama firması olarak siz İstanbul halkına %100 hijyenik, sağlıklı, organik ürünler kullanarak halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Bizim gözümüzde halı yıkama temizliği titizlik ve profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Tüketici memnuniyetini sağlamak, müşterilerin sağlığını göz önünde bulundurarak bir hizmet veren, bu hizmet anlayışını bozmayan firmamız ayrıca koltuk yıkama, yatak yıkama, yorgan battaniye yıkama, stor perde yıkama hizmetleri de vermektedir.

Halı yıkama esnasında halılara uygun ürünler, fırçalar gibi halınıza zarar vermeyecek araçlar kullanılmaktadır. Halı yıkama esnasında sıklıkla görülmese de oluşabilecek istisna durumlar yer almaktadır. Bunlar nelerdir?

Çıkmayan Lekeler

Firmamız halıların dokusuna zarar vermeyecek şekilde, organik ürünlerle lekelere leke çıkarma işlemi uygulamaktadır. Ne yazık ki bazı durumlarda inatçı lekeler olabiliyor ve olumlu sonuç alınamıyor. Bazı lekeler ise direk halı yıkama esnasında kayboluyor. Leke çıkarma işlemi uygulamış olmamıza rağmen çıkmayan lekelerden firmamız sorumlu değildir. Leke çıkmamış olsa bile verdiğimiz halı yıkama hizmeti neticesinde halılarınız tertemiz bir hal almaktadır. Leke çıkarma garantisi vermediğimizi belirtmek isterim.

Overlok Saçaklanması

Halı yıkama esnasında halınızın kenarlarında yer alan overlok yapılmış kısımlardaki ipler saçaklanma yapabilmektedir. Halı overlok işleminde kullanılan ipler kalite olarak farklılık gösterebilmektedir. Belli bir halı yıkama hizmeti aldığınızda bu durumla karşılaşabilirsiniz. Bu halı yıkama esnasında yapılan hatadan değil, normal bir durumdur. Belirli aralıklarla halıların kenarlarındaki overlok eskiyebilir ve yenilenmesi gerekir.

Yırtıklar - Çürükler

Halınızda bir problem yoksa bu başlığa dikkat etmenize gerek yok. Halı yıkama işlemini büyük bir titizlik ve profesyonellik dahilinde gerçekleştirmekteyiz. Fakat şunu belirtmek isterim ki, halıların üzerine dökülen su vb. sıvı karışımlar halıda görünmeyen çürüklere neden olabiliyor, yıkama esnasında da bunlar ortaya çıkabiliyor. Bu durum birinci yıkamada değil de ikinci veya üçüncü yıkama esnasında da ortaya çıkabilir. Çürüme işlemi halıda alt kısımdan başlar ve üst kısmına doğru ilerler.

Teslim Alınmayan Halılar

İnsan halılarını almaz bırakır mı? demeyin maalesef olabiliyor. Telefon numarasına ulaşamadığımız, halısını unutan müşteriler olabilmektedir. Halılar temizlendikten sonra size verilen teslimat fişindeki seri numarasına göre gruplar halinde raflara dizilmektedir. Halı sahipleri aranıp müsaitlik durumlarına göre halılarını isteyen müşterilerin halıları araçlara yüklenerek belirli bir rota dahilinde teslim edilmeye başlanılmaktadır. Halılarınız raflarda sıralı bir şekilde yer alıyor olsa da 3 ay içerisinde teslim alınmayan halılarından firmamız sorumlu değildir.

Naylon Poşetle Teslimat İçindir

Halılarınız fabrikada poşetleme işleminin ardından araçlara yerleştirilmektedir. Halılarınız kapınıza naylon poşetler içerisinde, hava almaları için üzerinde küçük delikler bulunur bir şekilde tarafınıza teslim edilir. Halıları teslim ederken de belirtmiş olduğumuz gibi, Halılarınızı naylon poşette bırakmamanız gerekir. Halılarınızı sermeyecekseniz bile naylon poşetinden çıkartarak uygun bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Ağı kapalı poşet içerisinde bekletilen halılar belli bir zaman geçtikten sonra nem yapar ve halılarınız çürüyebilir, kötü koku yayabilir. Biz halılarda poşetleme işlemini adresinize getirene kadar temiz kalsın, dış etkenlerle bir teması olmasın diye kullanmaktayız. Lütfen halılarınızı teslim aldığınızda bekletmeden poşetlerden çıkartınız.

Öykü halı yıkama firması olarak oluşabilecek sorunları sizlere net, şeffaf bir şekilde belirttik. Her ne kadar düzenli ve profesyonel hizmet veriyor olsak da bu gibi durumlarla nadirde olsa karşılaşabiliyoruz.  Halı yıkama hizmeti almadan önce bilgi amaçlı yazımızı okumanızda büyük fayda var. Sağlıklı günler dileriz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA