Halı yıkama işlemi her ne kadar bakıldığında basit gibi gözüküyor olsa da zahmetli bir iştir. Halı temizliği sırasında sistemli bir çalışma, profesyonel temizlik ve başarılı sonuçları ortaya çıkartır. Öykü halı yıkama fabrikası olarak yaptığımız işlemler hakkında bilgi sahibi olmanız için gerekli bilgileri tarafınıza paylaşıyoruz.

Otomatik Halı Yıkama Makinesiyle Temizleme Aşaması

Halılarınız adresinizden alınıp fabrikaya getirildikten sonra uygun  sıra geldiği zaman ilk olarak 8 fırçalı otomatik halı yıkama makinesinde temizlik aşamasına girer. Halı makinamızın su havuzunda bulunan halı şampuanlı suya bırakılarak dokuları tamamen ıslandıktan sonra uygun şekilde makineye verilir. Fırçalar yardımıyla halılarınız bu aşamada tamamen derinlemesine temizliği gerçekleşir. Fırçalardan sonra durulama esnasından geçer ve rulo şeklini alarak bu aşama tamamlanır.

Halı Sıkma Aşaması

Halınızın yıkama ve durulama işlemi tamamlandıktan sonra  halınız içerisinde barındırdığı suyla ayrışması için sanayi tipi güçlü sıkma makinesi yardımıyla işlem görür. ortalama 3-5 dakika arasında bu işlem sonucunda halınız içerisinde barındırdığı suyu tamamen dışarıya atar. Halı makine içerisinden nemli olarak alınır.

Kapalı Kurutma Odası Aşaması

Sıkma makinesi işlemi tamamlandıktan sonra nemli olan halılar kapalı kurutma odalarında hazırlanmış olan askılıklara asılarak tamamen kurumaya bırakılır. Kurutma aşamasında halı üzerinde nem kalmayacak şekilde kurutulur. Tamamen kurutulmayan halılar bu şekilde teslim edildiğinde küflenme gerçekleşeceğini de hatırlatmak isterim.

Kalite Kontrol Aşaması

Bu aşamada ilk olarak halınızın tüyleri kabartılır, toz alma makinesi yardımıyla halınızın üzerinde kalan toz varsa alınır. Halının üzerinde kalan leke var mı kontrol edilir. Lekesi çıkmayan halıların tekrardan bir yıkama işlemine girdiğini belirtmek isteriz. Halılarınız eğer teslimata uygunsa poşetlenerek sıraya alınır ve teslimata hazır duruma gelir.

Üst tarafta işlemlerden halılarınız sıralı olarak geçer, profesyonel bir temizlik sağlanmış olur. Ek olarak halılarınız tarafınıza teslim edildikten sonra naylon poşetlerde bırakmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Halılarınızı poşette bırakacaksanız bir kaç yerinden naylonu delerek halınızı havalandırmanız gerekmektedir. Halınızı poşette kapalı bir şekilde bırakırsanız nem oluşur ve bu küflenmeye kadar ilerler. Teslimat sırasında bu uyarıyı bildiriyor olsak da buradan da ayrıca belirtmenin faydalı olabileceğini düşündük. Öykü halı yıkama olarak siz değerli müşterilerimize sağlıklı günler dileriz.

Halı Yıkama Aşamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir