Halı Temizleme Rehberi

Halı temizle işlemini kullanıcılar daha önce evde yaparken, artık halı temizliği için halı yıkama fabrikası tercih etmektedir. Binlerce kullanıcı en iyi halı temizliği püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak için internet ortamında, çevresine sorarak bilgi sahibi olmaktadır. Sağlıklı bir halı temizliği hakkında sizlere belli başlı püf noktaları bu yazımız içerisinde belirteceğiz.
Halılar evlerin ve işyerlerinin değerli vazgeçilmez parçalarından birisidir. Evcil hayvan bakılan evlerde veya işyerlerinde hayvanlarınızın üstündeki kıllar dökülebilir, patilerindeki organizmalar halıya geçebilir. Bazı evlerde de çocuklar halı üzerinde emeklediği ve tema halinde olduğu için halı temizliği konusunda endişeli olabilirsiniz ama endişelenmenize gerek yok. Sizlerin de bildiği gibi halı temizliği konusunda derinlemesine ve yüzeysel olarak bir çok temizlik yöntemi bulunur. Öykü halı yıkama olarak diğer yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz gibi halı yıkama, temizliği hakkında çok geç kalmamalısınız. Yıl içerisinde en az 3 kez halı yıkama hizmeti almanızın, sağlığınız açısından büyük önemi var. Halılar kiri, tozu kolayca toplayabilen, kolay bakteri üreten ev eşyalarıdır.

Halı Temizleme Rehberi, Evde halı temizliği için etkili olur mu?

Ev içerisine dışarıdan gelen toz, toprak, ip gibi toz kalıntıları halı kenarlarında veya üzerinde toplanabilmektedir. Halı üzerinde yer alan bu kir topluluğunu dokulara ulaşmadan ve halılara yerleşmeden süpürme işlemiyle temizlenmelidir. Bu yüzden haftada 2, 3 kez halılarınızı süpürgeniz aracılığıyla temizleyerek halılarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Halı üzerinde oluşan lekeyi çıkarmak için yoğun su kullanmayın!

Halı yıkama hizmeti verirken biz bol su, köpük yardımıyla güzelce halınızı yıkadıktan sonra sıkma işlemiyle halınızın içindeki suyu tamamen dışarı aktarıyoruz. Halınızın üzerine domates düşmüş olabilir, kola dökülmüş olabilir, ketçap mayonez dökülmüş olabilir, bu gibi durumlarda yoğun su kullanımı yapmadan, kuru temizlemeyi anımsatır gibi hafif nemli bir bez ve köpük yardımıyla, lekenin dışından merkezine doğru müdahale ederek silmelisiniz. Yoğun su kullanımında halının üzerine döktüğünüz suyu vakum makinesiyle çekemeyeceğinizi için leke dokulara işleyecektir, kalıcı olacaktır.

Lekeli Bölgeye Odaklanabilirsiniz!

Evinizde güçlü bir vakum cihazına sahipseniz lekeli bölgeye yice müdahale ederek, cihaz ile köpük karışımlı suyu halıdan çektiğinizde leke odaklı başarılı bir çalışma gerçekleştirmiş olursunuz.

Halılarınızı dikkatli kullanın!

Halılarınızı belli bir yere kadar koruyor olsanız bile belli bir zaman sonra illaki kirlenecektir. Bu yüzden belli aralıklarla halı yıkama temizliği hizmeti almalısınız. Sağlık açısından ve hijyen açısından profesyonel bir halı yıkama hizmeti almak en önemlisidir. Ufak tefek problemleri evde halıları süpürerek temizliğini sağlayabiliriz.

Öykü Halı Yıkama Olarak Hizmetinizdeyiz

İstanbul bölgesinde faaliyet gösteren Öykü halı yıkama fabrikası siz İstanbul halkına hizmet vermeye devam ediyor. Uzun zamandır verdiğimiz hizmetler doğrultusunda müşterilerimizle uzun süredir çalışmaktayız ve çalışmaya devam ediyoruz. Halı yıkama demek sağlık demektedir. Güvenilir, uzman ekipler tarafından hizmet aldığınızda kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Halı yıkama hizmeti ve temizlik hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz  541 822 3821 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

Halı Temizleme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir